ازدواج با مردهایی که ازدواج با آنها اشتباه است از آن خطاهایی است که با اینکه بارها در مورد آن اخطار و نصیحت شنیده ایم باز انجامش می دهیم! و به خودمان می گوییم زندگی همین است و قسمت من هم اینطور از آب درآمد. می سوزیم و می سازیم…
در این مقاله می خواهم در مورد همین اشتباه تکراری یعنی انتخاب همسر صحبت کنم به این امید که به شما کمک کنم با شناخت کامل و چشم باز وارد رابطه جدی با هدف ازدواج شوید.

به این منظور لازم است آقایانی که ازدواج با آنها اشتباه است را بشناسیم و در مورد ادامه رابطه با آنها بیشتر و دقیق‌تر فکر کنیم.

مردهایی که ازدواج با آنها اشتباه است

۱٫ آقایان معتاد

شک نکنید که رابطه با مردی که وابستگی شدیدی به مواد مخدر، الکل،‌ قمار، خوردن بی رویه داروهای آرام‌بخش یا حتی بازی های کامپیوتری یا جنسی و یا هر نوع حد از مصرف چیزی اعتیاد دارند، ‌به طور حتم به زندگی شما صدمه خواهد زد.

توجه و عشق و علاقه بیش از حد این افراد به اعتیاد خود، به مرور زمان باعث آزردگی و دلزدگی شما در رابطه می شود. با شریک عاطفی که دچار مساله اعتیاد است، جدی برخورد کنید. زیرا پای آینده تان درمیان است!

اگر او را دوست دارید و می خواهید تاثیر مثبتی روی او بگذارید این پیشنهادات را انجام دهید…

  1. چرا عاشق یک فرد معتاد شدید؟ به این موضوع فکر کنید و حتما در مورد چرایی این انتخاب بررسی کنید، تا این الگو از زندگی عشقی شما خارج شود.
  2. قاطعانه به او بگویید دیگر نمی‌خواهید با آدمی معتاد ارتباط داشته باشید و سر حرفتان بمانید.
  3. برای زندگی کردن با او شرط ترک وابستگی و اعتیاد را بگذارید. (گفتن قول میدم ترک کنم، اصلا کافی نیست!)
  4. بگویید اگر برای ترک اعتیاد خود به سرعت کمک نگیرد، بدون شک تنها خواهد شد و شما ترکش خواهید کرد.
  5. قاطعانه و با صراحت سر حرفتان بمانید و اگر اقدامی نکرد زندگی و آینده خودتان را در اولویت قرار بدهید.
  6. اگر تغییری در روال رفتار و شخصیت او ایجاد نشد رابطه را از سر نگیرد و سلامت آینده خودتان را حفظ کنید.

۲٫ مردهای کنترلگر

همان مردهایی که انتظار دارند هر چه می‌گویند، طرف مقابلشان اطاعت کند.
ویژگی اخلاقی برجسته آنها زورگویی و سلطه‌جویی است یعنی دوست دارند همه چیز مطابق میل آنها باشد حتی خود شما!

مدام برای شریک زندگی‌شان تعیین تکلیف و از کارش انتقاد می‌کنند، تا جایی که او احساس بی‌ارزشی کند. نمی شود از سلطه جوها انتظار ابراز عشق و علاقه داشت! چون دلش نمی خواد شما فکر کنید که آسیب پذیر است یا به بودن شما نیاز دارد. از اینکه نتواند به شرایط و رفتارهای دیگران سلطه نداشته باشد، عصبانی می شود بخصوص در مورد بچه ها و نوجوان ها زیرا آنها آزادانه و بی پروا رفتار می کنند.
در واقع احتمالا آنها پدر خوبی نخواهند شد!

۳٫ مردانی که احساس قربانی بودن می کنند.

یکی از مردهایی که ازدواج با آنها اشتباه است! مرد قربانی است. چرا؟ چون او همیشه دنبال کسی است که مشکلات و مسائل اش را به گردن او بیاندازد. قبل از ازدواج و جدی شدن رابطه، به نکات ریزی که از طرف مقابل می بینید توجه کنید.
مثلا اگر دائما از فرصت هایی که به دلایل مختلف دیگران و رفتارشان از او گرفته اند حرف میزند توجه کنید که چقدر مسئولیت اشتباه خودش را می پذیرد. یا همیشه کسی هست که به پیشرفت زندگی او آسیب زده و کاری که اوضاع او بدتر و کرده و خودش بی گناه است و نیاز به حمایت دارد.

۴٫ کسانی که اختلال جنسی دارند.

اختلال جنسی به معنای این است که کسی اشتغال ذهنی وسواس‌گونه و دائمی به روابط جنسی داشته باشد و یا دچار کمبود عزت نفس و نجابت جنسی باشد. شما باید رک و راست و بدون تعارف با او صحبت کنید تا بفهمید آیا او معتاد به خیال پردازی‌های جنسی، دیدن فیلم‌های مستهجن، رفتارهای جنسی بی‌اختیار، هرز دادن انرژی جنسی در همه جا، یا دارای سابقه تجاوز یا مورد آزار جنسی قرار گرفتن در کودکی هست یا نه. بهتر است راجع به این چیزها همان اوایل رابطه حرف بزنید تا اینکه وقتی کار از کار گذشت یکدفعه بفهمید چه بلایی سرتان آمده است.

۵٫ عصبی مزاج ها

زندگی کردن با آدم عصبی مثل این است که با یک بمب ساعتی زندگی کنید. بدین معنی که همیشه مضطرب هستید چون نمی‌دانید این بمب کی می‌ترکد.
عصبی مزاج بودن یک نقطه ضعف مهلک است که به راحتی می‌توان آن را در افراد شناسایی کرد. در ابتدای رابطه به نشانه‌های زیر دقت کنید:

  1. او از کوچکترین چیزی که مطابق میلش نباشد عصبانی می‌شود.
  2. بسیار کم حوصله و بی‌طاقت است.
  3. به کوچکترین بهانه ناراحت و عصبانی می‌شود.
  4. خلق و خوی او مثل هوای بهار یک لحظه خوب و لحظه دیگر بد است.

۶٫ مردهای نابالغان

هشدار جدی!!! مراقب کسانی که سبک سری‌های جذاب و شیرین دارند باشید.

آنها از نظر مالی مسوولیت ناپذیر، بی‌انگیزه، غیرقابل اتکا و اعتماد است. هیچ وقت نمی‌خواهد درباره زندگی و رابطه‌اش با شما صحبت کند.
اگر نمی‌خواهید کارتان پدری یا مادری کردن برای همسر باشد، فرد دیگری را برای خود پیدا کنید. چون چنین مردانی حتی توانایی اداره یک زندگی ساده‌ را ندارند و نمی‌توان به عنوان تکیه‌گاه به آنها تکیه کرد. آنان بیشتر مستعد مصرف الکل و استعمال مواد مخدر هستند.

۷٫ مردهای دور از دسترس

از رابطه برقرار کردن با کسی که از نظر روحی/عاطفی بسته و خاموش است برحذر باشید.
بسیاری از افراد آمادگی برقراری رابطه را ندارند چرا که از نظر روحی محصور شده‌اند. آنان به سختی می‌توانند راجع به احساسات خود حرف بزنند یا کاری کنند که درونشان را نشان بدهند و به شدت در برابر باز شدن و اعتماد کردن به دیگران مقاومت می‌کنند.

۸٫ مردان آسیب دیده از روابط قبلی

مراقب کسی باشید که هنوز مقدار زیادی خشم و همچنین انزجار از نامزد یا همسر قبلی‌اش با خود حمل می‌کند؛ کسی که در مورد نامزد یا همسر قبلی‌اش احساس گناه می‌کند و هنوز نسبت به او احساس مسئولیت می‌کند یا از صدمه‌ای که دیده هنوز وحشت‌زده است. ممکن است چنین فردی از نظر آرامش روانی برای پذیرش یک رابطه جدید هنوز به اندازه کافی التیام پیدا نکرده باشند و در این رابطه شما مجبور خواهید شد نقش سخت پرستار و درمانگر او را به عهده بگیرید.

۹٫ مرد حسود و بدبین

مردی را تصور کنید که وقتی مکالمه‌تان با یکی از همکاران مرد یا هم‌کلاسی‌هایتان طول می‌کشد، تحمل نکرده و از جا در می‌رود یا حتی دوست دخترتان را به داشتن تمایل به جنس موافق متهم می‌کند!  افراد بدبین و مبتلا به پارانویید، به همه چیز شک دارند، مخصوصا در مورد مسایل ناموسی و اقتصادی. این مرد از آن مردهایی که ازدواج با آنها اشتباه است! و حتی نباید به آنها نزدیک شد.

۱۰٫ آقایان خشن!

با اینکه همه به خوبی می‌دانند که بودن با مردی که دست بزن دارد کاملا غیر عقلانی است اما خیلی وقت‌ها به بهانه‌های مختلف خودمان را گول می‌زنیم. اگر در دوران نامزدی به دست بزن داشتن نامزدتان پی بردید قبل از اینکه این خشونت‌ها مشکل جدی‌تری برایتان ایجاد کند، به مشاور خانواده مراجعه کنید، چون لازم است این مساله ازدواجتان را با دقت و توجه بیشتری بررسی کنید. مراجه به مشاور و درمانگر آینده شما را تغییر می دهد.

۱۱٫ خودشیفته ها

امان از دست افرادی که از همه چیز شما ایراد میگیرند. شاید پیش آمده باشد که از لباسی که پوشیدید خوشش نمی‌آید و دوست ندارد خواهر یا مادرتان را ببیند… چه احساسی داشتید؟ با خودتان چه فکری کردید؟ می خواهم هشدار بدهم که وارد رابطه شدن با چنین مردهایی، بحث و جدل‌هایی را وارد زندگیتان می‌کند که خیلی زود خسته‌تان خواهد کرد.

۱۲٫ هوس بازها

مردان هوسباز، امروز عاشق هستند و فردا فارغ! این افراد عاشق عاشق‌شدن هستند نه دنبال تشکیل زندگی واقعی.
آنها برای جذب طرف مقابل، وعده وعیدهای زیادی می‌دهند. برخی از این مردان در یک زمان، با چند نفر در ارتباط هستند و برخی دیگر بعد از ازدواج، با فرد دیگری رابطه برقرار می‌کنند. معمولا اگر رابطه این مردان به ازدواج هم ختم شود، احساس رضایت در پی ندارد چون تحمل این رفتارها برای ما خانم ها کار ساده ای نیست.

۱۳٫ خسیس ها

همیشه به این فکرند که چطور می‌توانند کمتر خرج کنند. مردان خسیس با این تصور که مقتصد بودن خوب است و نباید بی‌‌دلیل و بی‌چون و چرا پول خرج کرد، از آنچه ذخیره و پس‌انداز کرده‌اند، لذت نمی‌برند و استفاده بهینه نمی‌کنند و احتمالا زندگی را به کامتان تلخ خواهند کرد. حسرت تفریح خوب،‌ لباس و غذای خوب یا حتی یک خرید حسابی به دلتان خواهد ماند.

۱۴٫ مردان همیشه سرشلوغ

اینها قبلا با کار و حرفه خود ازدواج کرده‌اند. شاید با ازدواج با چنین مردانی، در ابتدا از اینکه همسر آینده‌تان فقط درگیر کار است یا اینکه وقتش را به بطالت نمی‌گذراند، احساس خوبی داشته باشید ولی همسرتان در موقعیت مهم مثل تولد فرزند یا مشکلات در کنارتان نخواهد بود و همیشه نبودش را احساس خواهید کرد. این افراد همیشه دل مشغولی‌ کارشان را دارند و به شما بی توجه خواهند بود.

دانلود رایگان کتابچه من دوست داشتنی
چگونه می توان به راز تجربه عشقی ماندگار و آرامشی حقیقی در زندگی دست پیدا کنیم؟
در این کتابچه 25 صفحه ای رایگان، به همراه دو فایل صوتی مکمل، یاد می گیریم:

• چطور به خودمان عشق بورزیم؟
• از چه روش هایی به خودمان و دیگران نشان می دهیم که خودمان را دوست نداریم؟!
• موانع دوست نداشتن خودمان را شناسایی و آنها را رفع کنیم.
• از طریق تکرار جملات تاکیدی مثبت، ارتباط بهتری با درونمان ایجاد کنیم.
:پیشنهاد خودیاری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.