ما انسان ها به عنوان موجودات اجتماعی، گاهی اوقات تحت تاثیر شنیده هایمان از دیگران قرار می گیریم و متاسفانه گاهی اوقات، حرف ها و حدیث ها عاملی می شود که به خودمان شک کنیم یا با دیگران مشکلاتی هر چند کوچک پیدا کنیم. همه ما خوب می دانیم اگر بر اساس حرف مردم زندگی کنیم روی باد خانه ساخته ایم و هر لحظه ممکن است این خانه از طرف به آن طرف کشیده شود و مسیر زندگی ما را هم تغییر دهد. زندگی با حرف مردم یعنی نداشتن هدف مشخص، یعنی بی ارزش دانستن خود. یعنی خستگی از تلاش مداوم برای راضی کردن این و آن و نارضایتی همیشگی خود.


اما واقعا چطور به حرف مردم اهمیت ندهیم؟

ترس هایتان را بشناسید!

اگر در رابطه با فردی یا چیزی نگران هستید یا می ترسید، اشکالی ندارد بترسید! اما با آن فرد یا مساله مواجه شوید. شاید در این موقعیت قرار گرفته باشید: قصد دارید به مهمانی بروید، لباس نو ندارید که به تن کنید و تنها لباس مناسب شما قبلا دیده شده است، با خودتان فکر می کنید: اگر اینو بپوشم فلانی و فلانی در مورد من چه فکری می کنند! اگر دیگران مرا مسخره کردند… و از این نوع فکر ها.
یک نفس عمیق بکشید، با این چیزها آبروی شما نخواهد رفت! لباس تان را مرتب کنید و با علاقه و اشتیاق بپوشید. می دانم نگران هستید اما سعی کنید تمرکزتان را به لذتی که از بودن در مهمانی خواهید برد معطوف کنید! یادتان باشد دیگران به شخصیت شما و حضورتان در مهمانی بیشتر از لباس تنتان اهمیت می دهند. لباس شخصیت تان بروز و زیبا باشد، لباس تنتان بسیار زیباتر و فاخرتر به چشم خواهد آمد.

به درون خودتان توجه کنید.

برای تمرین به جای توجه به قضاوت هایی که دیگران راجع به شما می کنند، به این توجه که شما چه کسانی را و به چه دلیلی قضاوت می کنید و چطور این کار را انجام می دهید! بزودی متوجه خواهید شد که خودتان بیشتر از هر کسی اهل قضاوت هستید و یکی از مهم ترین دلایل نگرانی تان در مورد نظر دیگران این است که دائما مشغول بررسی و قضاوت سایرین هستید. به عنوان یک چالش نچندان ساده برای مدت یک ماه، به افکار خودتان راجع به دیگران توجه کنید و سعی کنید هر روز از زمانی که برای این کار صرف می کنید کم کنید و زمان آزاد شده را برای سکوت کردن یا سپاس گذاری از خالق هستی صرف کنید.

طلا که پاک است…

اگر کار نکرده اید نگرانی و اضطراب شما چه معنی می دهد؟ البته لازم است بگویم اضطرابی که درد آن را تحمل می کنید در نتیجه ترس از قضاوت است، اما وقتی کار نکرده باشید نیازی نیست نگران قضاوت دیگران هم باشید! خوب و درست زندگی کردن وجدان آسوده ای به همراه می آورد که در برابر هر قضاوت و محکمه ای پاک است.

به حرف مردم اهمیت ندهم

روش های اهمیت ندادن به حرف مردم

اهمیت تایید!

تایید دیگران چیزی شبیه نتیجه مسابقه ی فوتبال دو تیم دسته دو اروپایی در لیگ اروپاست! چه اهمتی دارد! شنیدن تایید خوب یا بد چه تاثیری در زندگی شما دارد؟ چه جیزهایی تغییر خواهد کرد؟ برای تغییر کردن این چیزها چه نیازی به تایید یا عدم تایید دیگران دارید؟ چه چیزی در این فرد وجود دارد که انقدر برای من ارزشمندش کرده است؟ همین حالا اعلام کنید: من آماده ام تا دیگر به حرف مردم اهمیت ندهم .

ببخشید شما؟

شاید باورش برایتان سخت است اما دیگران خیلی متوجه شما و حضور شما نمی شوند و اکثر توجه و تمرکزشان به خودشان است و اینکه دیگران در موردشان چه فکر می کنند! آنها هم مشغول بررسی این مساله هستند که دیگران در موردشان چه می گویند. پس راحت باشید و زندگی خودتان را بکنید.

فکر دیگران کنترل کردنی نیست.

کنترل فکر خودمان کار ساده ای نیست چه برسد به کنترل فکر دیگران! بهترین کاری که می توانید بکنید این است که فکر کنترل کردن فکر دیگران را کنترل کنید! چون این فقط یک توهم است و نمی شود چنین کاری کرد. پس همان بهتر که مراقب افکار خودتان باشید و آسوده زندگی کنید.

این طبیعی است که بعضی ها شما را تایید نکنند.

بله درست خواندید بعضی آدم ها هستند که هر کاری هم بکنید این ها شما را تایید نخواهند کرد! شاید بگویید درسته مثل پدرم که هیچ وقت منو تایید نکرد! شاید حرفتان درست باشد اما سوال من این است که آیا شما برای پدرتان یا کسانی که نمی خواهند شما را تایید کنند زندگی می کنید؟ آیا تنها هدف از زندگی شما راضی کردن کسی است که به هر دلیلی نمی خواهد دیگری را تایید کند و آگاهانه و ناآگاهانه به دیگران آسیب می زند.
این آدم ها را به حال خودشان رها کنید، زندگی خودتان را به بهترین شکلی که شما را خوشحال می کند پیش ببرید و این حقیقت را که همیشه چند نفر آدم ناراضی وجود دارند باور کنید، شما کافی و عالی هستید.

 

می‌توانید سوالات و مسائل خودتان را برای خودیاری ارسال کنید و در اسرع وقت مناسب‌ترین و بهترین راه کار اختصاصی، برای مسائل خودتان را دریافت کنید.

دانلود رایگان کتابچه من دوست داشتنی
چگونه می توان به راز تجربه عشقی ماندگار و آرامشی حقیقی در زندگی دست پیدا کنیم؟
در این کتابچه 25 صفحه ای رایگان، به همراه دو فایل صوتی مکمل، یاد می گیریم:

• چطور به خودمان عشق بورزیم؟
• از چه روش هایی به خودمان و دیگران نشان می دهیم که خودمان را دوست نداریم؟!
• موانع دوست نداشتن خودمان را شناسایی و آنها را رفع کنیم.
• از طریق تکرار جملات تاکیدی مثبت، ارتباط بهتری با درونمان ایجاد کنیم.
:پیشنهاد خودیاری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.