طبیعی است که وقتی وارد رابطه ای می شوید دوست دارید زودتر بدانید که عاقبت این رابطه به کجا ختم می شود و آیا قرار است با همین فردی که با او در رابطه هستید ازدواج کنید یا خیر! معمولا دختر خانم ها به قدری غرق در رابطه می شوند که بسیاری از نکاتی که نشانه های مهمی برای پاسخ این سوالشان است را نا دیده می گیرند و بی پروا برای حفظ رابطه شان تلاش می کنند تا جایی که وابستگی های ایجاد شده تصمیم گیری را مشکل می کند. در مقاله امروز می خواهم از تجربه هایم در مورد روش های پیش بینی آینده ی یک رابطه عاطفی صحبت کنم.

عشق های آتیشین

گاهی پیش می آید که کسی را در شرایط خاصی مثلا بعد یک شکست عشقی یا بعد از مدت ها تنهایی خسته کننده می بینید و حسابی عاشقش می شوید و او هم گویا یک دل نه صد عاشق شماست و همه چیز عالی و بی نقص به نظر می رسد. این رابطه با سرعتی باور نکردنی جدی و عمیق می شود مثلا در 3 شبانه روز! جالب اینجاست که در اکثر موارد دختر خانم پیشنهادی رسمی و جدی از طرف آقا دریافت نکرده و فقط به حس و حال رابطه شان اکتفا می کند! معمولا عمر این رابطه ها چندان طولانی نیست و طرفین بعد از فروکش کردن نیازهای احساسی و در مواردی جنسی شان به بررسی دلیل حضورشان در این رابطه و شخصیت و رفتار طرف مقابلشان می پردازند. بودن در این رابطه ها شبیه نگه داشتن یک تکه زغال داغ در دست است! به هر دلیلی که این زغال را برداشته اید بزودی متوجه می شوید چقدر داغ و آسیب رسان است و برای حفظ جانتان هم که شده آن را رها خواهید کرد. می خواهم بگویم اگر عشق شما آتشی بود با شریک عاطفی تان در چند روز آن را ساختید مطلع باشید با چند برابر سرعت این عشق به فراموشی سپرده خواهد شد.

عشق های یک طرفه

تجربه بسیار دردناکی است که عاشق کسی باشید و او علاقه ای به شما نداشته باشد یا به کس دیگری دل بسته باشد. عشق یک طرفه یعنی شما به عنوان کسی که عاشق است با تمام وجود سعی در جلب نظر طرف مقابل داشته باشید و خیلی اوقات ازخودتان از خودگذشتگی کنید. اما طرف مقابل تمایلی به شما نداشته باشد و خیلی اوقات تلاش عاشقانه شما برایش معنای دیگری پیدا می کند و احساس بدی به رابطه تان دارد. مواردی هم هست که وابستگی دخترها برایشان دردسر ایجاد می کند چون میل آنها برای حضور در کنار مرد مورد علاقه شان یا تماس های تلفنی زیاد باعث دلزدگی و القای حس کنترل شدن در طرف مقابل می کند. طبیعی است که فرد مقابل می خواهد از شر این وابستگی و کنترل شدن های مدوام خلاصی پیدا کند! به رابطه تان توجه کنید آیا در آن کسی بسیار بیشتر از توانش زمان و انرژی صرف میکند و در نهایت با مهری و بی توجه مواجه می شود؟

فرهنگ های بسیار متفاوت

البته ممکن است ازدواج کنید! اما به سختی و با هزار و یک دردسر… دردسرهایی که از رابطه خودتان با خودتان شروع و به شریک عاطفی و خانواده های طرفین ختم می شود. فرض کنید شما خانواده مذهبی دارید اما مردی که از خانواده ی غیرمذهبی و با عقاید متضاد وارد رابطه می شوید. تربیت های متفاوت، ارزش های متفاوت و اولویت های متفاوت ظاهرا جذاب بنظر میرسد اما فقط برای ابتدای رابطه. بعد از مدتی تاثیر ارزش هایی که تحت تاثیر یک فرهنگ متفاوت قرار گرفته است را خواهید دید. هماهنگی فرهنگی از نکات بسیار مهم در انتخاب همسر و پذیرفته شدن در خانواده طرف مقابل است.

رابطه های پر طنش

وقتی دو فرد با اختلاف فکری زیاد در کنار هم قرار می گیرند، بحث های همیشگی بین آنها وجود خواهد داشت و این بحث ها طرفین را فرسوه خواهد کرد و این خستگی های ناشی از بحث و جدال های دائمی مانعی برای آغاز زندگی مشترک می شود. باید بگویم حضور در چنین رابطه ای نیاز به بررسی جدی دارد! باید ببینید چه چیزی باعث شده این میزان از طنش و  آزردگی روحی را قبول کنید و خودتان را از شانس رابطه های سالم و سازنده محروم کنید!

رابطه های طولانی و پر از تغییر

رابطه هایی وجود دارد که به اندازه ی یک زندگی طول کشیده و هنوز به جایی نرسیده است! حتما در اطرافتان از این موارد دیده اید رابطه های بالای پنج سالی که طرفین در آن با هم بزرگ شده اند و روزگاری را سپری کرده اند. وقتی به اوایل این رابطه نگاه می کنند خودشان و یارشان را شخص دیگری می بینند… آدم هایی که عادت کرده اند با هم در رابطه باشند اما نمی دانند چرا و تا چه زمانی. اکثر اوقات این رابطه ها به واسطه اینکه طرفین بزرگ تر شده و شناخت عمیق تری به خود پیدا کرده اند و این رابطه را با تمام مسائل آن تجربه کرده اند، ترک آن را بهتر و عاقلانه تر از ادامه آن می بینند. به این مساله فکر می کنند که بعد از خروج از این رابطه می توانند تجرببات جدیدی کسب کنند و افراد تازه ای را به زندگی خود وارد کننند. اگر در یک رابطه ی طولانی هستید از خودتان سوال کنید چرا در این رابطه هستید و فکر می کنید تا چه زمانی قادر به ادامه هستید؟ یک زمان برای تعیین تکلیف خودتان با رابطه و شریک عاطفی تان تعیین کنید.

رابطه های دور

اگر مرد یا زن مورد علاقه تان در کشور دیگری زندگی می کند، بدون شک رابطه ی نچندان صمیمی را تجربه می کنید و دور از هم در دنیای اینترنت زندگی می کنید… خوب راستش را بخواهید خطراتی این رابطه را تحدید می کند اول اینکه وقتی در کنار هم نیستید رابطه عمق و جدیت لازم را نخواهد و در اثر مسائل مختلف کمرنگ و کمرنگتر خواهد شد و از طرفی ممکن است فکری اینکه نکند او به من خیانت می کند به جانتان می افتد و حسابی روح و روان شما را ازرده می کند… دوری و دردسترس نبودن محبوبتان نیاز های عاطفی شما را بی پاسخ خواهد گذاشت و ممکن است بخواهید وارد رابطه ی دیگری شوید و البته همین طور طرف مقابل تان.

 

خوب است قبل از اینکه وارد رابطه شوید خودتان را خوب بشناسید نیازها و خواسته هایتان را پیدا کنید، از خودتان بپرسید چهه کسی مناسب من است و من مناسب چه کسی هستم؟ از این رابطه چه می خواهم و چه نتیجه ای از آن ایجاد شود خوشحال و راضی خواهم بود.

 

دانلود رایگان کتابچه من دوست داشتنی
چگونه می توان به راز تجربه عشقی ماندگار و آرامشی حقیقی در زندگی دست پیدا کنیم؟
در این کتابچه 25 صفحه ای رایگان، به همراه دو فایل صوتی مکمل، یاد می گیریم:

• چطور به خودمان عشق بورزیم؟
• از چه روش هایی به خودمان و دیگران نشان می دهیم که خودمان را دوست نداریم؟!
• موانع دوست نداشتن خودمان را شناسایی و آنها را رفع کنیم.
• از طریق تکرار جملات تاکیدی مثبت، ارتباط بهتری با درونمان ایجاد کنیم.
:پیشنهاد خودیاری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *