تصور کنید چقدر میتواند عالی باشد که کار پاره وقتی داشته باشید و از طریق آن در کنار شغل اصلی تان، درآمد داشته باشید و حتی ممکن است این کار پاره وقت بعد از مدتی به کار تمام وقت شما هم تبدیل شود. کسب و کار های خانگی یکی از انواع کارهای پاره وقت فوق العاده هستند. اما همه کسب و کارهای خانگی به اندازه کافی انعطاف پذیر نیستند که بتوانیم در کنار کار اصلی به آن‌ها بپردازیم. به همین دلیل در زیر ۹ ایده ای را که می‌توانید به سرعت و مقرون به صرفه شروع کنید را به شما معرفی می‌کنم.

۱٫ تدریس مجازی

 همه ما می‌دانیم که تدریس در گذشته به گونه ای بوده که معلم و دانش آموز یا دانشجو در یک خانه بوده اند و معلم در یک مکان مشخص به شاگردانش آموزش می‌داد و نیاز بود معلم و دانشجو حتماً برای تدریس در کنار هم حضور فیزیکی داشته باشند و معلم به خانه دانش آموزش می رفت و البته هنوز این سیستم وجود دارد ولی برای این کار کلاس‌های مدرسه و دانشگاه ایجاد شدند.

اما طبیعی است که همه چیز تغییر می کند و به شکل سنتی باقی نمی ماند. فناوری یکی از عوامل این تغییر و تحول بوده. با وجود فناوری امکان آموزش آنلاین از طریق کنفرانس ویدئویی فراهم شده است.
آموزش از طریق اینترنت انعطاف پذیری بیشتری نسبت به روش‌های سنتی دارد و نیازی به سفر و حضور در کلاس نیست و در زمان و هزینه های سفر برای تحصیل صرفه جویی می‌شود. به علاوه شما می‌توانید با مردم در مناطق زمانی گوناگون کار کنید که به شما این امکان را می‌دهد تا به مردم بیشتری دسترسی داشته باشید.

انواع مختلفی از آموزش مانند تدریس رایانه، آموزش آکادمیک برای همه سنین از ابتدایی تا دانشجویان دانشکده آموزش سایت، و حتی آموزش زبان از طریق کمک به صاحبان کسب و کارها برای یادگیری زبان وجود دارد. شما می‌توانید همچنین کسب و کار خود را از طریق استخدام و مدیریت سایر معلمان رشد دهید و جریان درآمدی بیشتری را به یک کسب و کار آموزشی از طریق ایجاد دوره های آنلاین یا نوشتن یک سری کتاب‌ها بیاورید.

۲٫ عکاسی از نوزادان

عکاسی یکی از ۹ کار نیمه وقت بدون سرمایه اولیه است (البته به شرط اینکه دوربین خوبی داشته باشید) و همینطور یکی از محبوب ترین کارها در دنیا است. چقدر عالی می‌شود اگر بابت این کار لذت بخش پول خوبی هم دریافت کنید! دریافت پول یک روش عالی برای تبدیل عادت عکاسی به یک کسب و کار خانگی است. اگر  شرایط زندگیتان اجازه می دهد، شما می‌توانید یک استودیوی عکاسی از نوزادان در خانه تان ایجاد کنید، برای شروع می‌توانید از کوچولوهای خانواده، فامیل و دوستان تان عکاسی کنید. یا حتی عکاسی از پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها به همراه نوه عزیزشان را هدف کسب و کارتان قرار دهید. حتما می دانید که یک عکاس کودک و نوجوان درآمد بسیار خوبی دارد. و جز کارهایی  است که شما می‌توانید به صورت نیمه وقت آن را شروع کنید.

 

9 کار نیمه وقت بدون سرمایه اولیه

۳٫ فعالیت در سایت‌هایی مانند دیوار یا شیپور

دیوار و شیپور یکی از معدود وب سایت‌هایی هستند که شما می‌توانید بدون سرمایه مالی، کسب و کارتان را در آن‌ها شروع کنید و در عرض یک هفته به شما پول داده می‌شود. شما با فروختن یکی از وسایل بدون استفاده در خانه تان و سپس با استفاده از سود فروش آن‌ها و هرآنچه که از فروش یاد می‌گیرید می‌توانید کارهای بعدی تان را انجام دهید.

یا اگر شما به عنوان یک فرد حرفه ای در فروش وسایلتان تبدیل شدید، شما خودتان می‌توانید به دیگران هم کمک کنید تا وسایلشان را با کمک شما که اکنون یک دستیار تجاری کسب و کار نامیده می‌شوید بفروشند. برای این کار شما به خانه های مشتریانتان می‌روید تا به آن‌ها برای انتخاب اقلام مناسب و عکس گرفتن از آن‌ها کمک کنید و سپس یک درصد از فروش آن وسایل به شما تعلق می‌گیرد. فکر نکنید که شما به دیوار و شیپور وابسته هستید سایت‌های دیگری هم هستند که شما می‌توانید وسایلتان مانند کتاب‌ها، لباس‌ها، وسایل الکترونیکی،جواهرات و خیلی چیزهای دیگر را بفروشید.

۴٫ تولید محتوا تخصصی یا غیرتخصصی

هرکسی اطلاعاتی درباره چیزی دارد که دیگران آن اطلاعات را ندارند و به همین خاطر حاضرند بابت آن پول بپردازند. اگر شما می‌توانید اطلاعات خود را به یک محصول تبدیل کنید، شما می‌توانید آن‌ها را بفروشید، محصولات اطلاعاتی به اشکال مختلفی مانند کتاب‌ها و دوره ها می‌توانند ارائه شوند و می‌توانند به شکل‌های مختلف مانند چاپی یا دیجیتالی باشند.

محصولات اطلاعاتی چندین مزیت خوب ارائه دهند شامل انعطاف پذیری، مقرون به صرفه بودن و راحت بودن برای شروع، و  این کار جریان منفعل درآمدی را افزایش می‌دهد. به علاوه ایجاد محصولات اطلاعاتی برای شروع به عنوان یک شغل در کنار شغل اصلی تان بسیار ساده است و شما از طریق آن، یک جریان درآمدی را به درآمد کسب و کار فعلی تان اضافه می‌کنید.

۵٫ بازاریابی وابسته

اگر ایده ایجاد یک محصول یا خدمت برایتان دلهره آور یا استرس زا است، بازاریابی وابسته می‌تواند راه حلی برای آن باشد. در بازاریابی وابسته شما به صورت آنلاین از طریق فروختن محصولات و خدمات کسب و کارهای دیگر کسب درآمد می‌کنید. بازاریابی وابسته بدین شکل است که بازاریابی دهان به دهان را با فروش کمیسیونی ترکیب می‌کند.

بازاریابی وابسته نه تنها به اندازه کافی انعطاف پذیری برای انجام کار نیمه وقت در کنار کار اصلی تان است، بلکه در مورد اینکه چگونه می‌توانید محصولات خود را ارتقا دهید انعطاف پذیر است. بیشترین بازاریابان وابسته به استفاده از یک وبلاگ بسنده می‌کنند، اما برخی از کارآفرینان یک وب سایت صفحات فشرده دارند که لیست ایمیل و بازار را برای مشترکین ایجاد می‌کنند.

بازاریابی وابسته یک جریان درآمدزا است که می تواند به سایر شرکت‌های خانه نیز اضافه شود. به عنوان مثال، به عنوان یک معلم، شما ممکن است به مشتریان خود توصیه کنید که یک کتاب خاص یا مطالب آموزشی را با استفاده از یک لینک وابسته به آنها هدایت کنید تا آنها را خریداری کنند. اگر ویدیوها یا محصولات اطلاعاتی را ایجاد کنید، می‌توانید پیوندهای وابسته در آنها را نیز اضافه کنید.

۶٫ نویسندگی

یکی از بزرگترین مزایای نویسندگی، به غیر از انعطاف پذیری کاملش این است که انواع مختلفی از نوشتن وجود دارد که شما می‌توانید انجام دهید. انواع مختلف نوشتن عبارتند از:

بلاگر، کپی رایتر، نویسنده رزومه، نویسنده محتوا( مقالات، پستهای وبلاگها و …)

و شما می‌توانید با تمرکز بر هرکدام  که دوست دارید شروع کنید یا حتی چندتا از آن‌ها را با هم انجام بدهید. برای مثال، شما می‌توانید وبلاگ شخصی خودتان را داشته باشید و خدمات نویسندگی فریلنسری را نیز ارائه دهید.

۷٫ هنرمند/صنعتگر

آیا شما فرد خلاقی هستید؟ آیا در ساختن یک وسیله هنری مانند مجسمه ها، عروسک ها و .. استعداد و مهارت دارید؟
چرا استعداد هنری تان را به سمت یک درآمد پاره وقت هدایت نمی‌کنید؟ اگر شما هرنوع مهارتی در ساخت صنایع دستی دارید می‌توانید آن محصولات را در سایت‌ها یا بازارهای آخر هفته به فروش برسانید.

کارهای خلاقانه و هنری دیگری نیز هستند که می‌تواند برایتان ایجاد درآمد کنند. یک سری دیگر از آن کارها عبارتند از: جواهرات، نقاشی دیواری، طراحی داخلی و دکوراسیون خانه ها.

۸٫ مدیریت رسانه های اجتماعی

آیا شما از توئیت کردن، به اشتراک گذاری و پست گذاشتن در اینستاگرام لذت می برید؟ آیا قادرید که تعداد زیادی از مردم را در شبکه های اجتماعی درگیر کنید؟ اگر بله، شما ممکن است یک نامزد خوب برای مدیریت رسانه های اجتماعی باشید. مدیران رسانه های اجتماعی طرح های رسانه اجتماعی را توسعه می‌دهند و سپس کمپین‌هایی را برای رسانه های اجتماعی کارآفرینان و کسب و کارها به خوبی خلق و برنامه ریزی کنند.

هم‌چنین از طریق خلق پست‌های رسانه اجتماعی، یک مدیر رسانه اجتماعی ممکن است مسئول نظارت بر پروفایل‌های رسانه های اجتماعی برای فراهم کردن خدمات مشتریان، تشویق به تعامل با بازار شرکت و کار کردن برای زیادتر کردن فالوئرها باشد.

برای موفق شدن در این کار، شما همچنین نیاز دارید تا بدانید که چگونه از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی استفاده کنید بدون اینکه آزار دهنده یا نقض کننده بازارهای کسب و کارها باشد. این همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا با ایجاد گرافیک های اشتراکی تاثیر بسیار بیشتری بر مخاطبانتان نسبت به گذاشتن پست‌های ساده داشته باشید.

۹٫ فروش مستقیم

اطلاعات گمراه کننده زیادی درباره فروش مستقیم وجود دارد اما اگر شما تحقیق درستی انجام دهید و شرکتی با محصولات/خدمات مناسب و پلن بازاریابی سودزا بیابید، باید بدانید که فروش مستقیم یکی از سریعترین، مقرون به صرفه ترین و سریعترین روش‌ها برای شروع یک کسب و کار خانگی است. مزایای فروش مستقیم برای شروع کسب و کار عبارتند از:

۱٫خدمات یا محصولات آماده

  1. وجود برنامه ی بازاریابی
  2. مربیگری و آموزش از طریق یک حامی و لیدر
  3. مقرون به صرفه بودن برای شروع

خیلی مهم است که تحقیقات خود را هنگام انتخاب شرکت فروش مستقیم برای جلوگیری از کلاهبرداری کامل کنید. اما اگر شما محصول و شرکتی را دوست دارید، کار کردن در آن شرکت می‌تواند به عنوان یکی از کسب و کارهای خوبی باشد که شما را به موفقیت خوبی می‌رساند.

با این اطلاعات چگونه شروع کنید؟

شما محدود به این ۹ ایده برای کسب و کار خانگی نیستید. حقیقت این است که خیلی از کسب و کارهای خانگی امکان پاره وقت بودن و انعطاف پذیری را به شما می‌دهند. یکی از مزایای مهم کسب و کار خانگی این است که شما رئیس خودتان هستید. شما چقدر میخواهید درآمد به دست بیاورید؟ کم یا زیادش کاملاً در دستان شما است. ساختن یک درآمد قابل توجه در یک کسب و کار پاره وقت بدون برنامه ریزی و اولویت بندی می‌تواند به یک چالش بزرگ تبدیل شود. پس قبل از هر کاری برنامه ریزی را شروع کنید.

 

دانلود رایگان کتابچه من دوست داشتنی
چگونه می توان به راز تجربه عشقی ماندگار و آرامشی حقیقی در زندگی دست پیدا کنیم؟
در این کتابچه 25 صفحه ای رایگان، به همراه دو فایل صوتی مکمل، یاد می گیریم:

• چطور به خودمان عشق بورزیم؟
• از چه روش هایی به خودمان و دیگران نشان می دهیم که خودمان را دوست نداریم؟!
• موانع دوست نداشتن خودمان را شناسایی و آنها را رفع کنیم.
• از طریق تکرار جملات تاکیدی مثبت، ارتباط بهتری با درونمان ایجاد کنیم.
:پیشنهاد خودیاری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.