6 راه داشتن آرامش در رابطه عاطفی

احتمالا وقتی به یک رابطه خوشبخت و همیشه خندان نگاه می‌کنید، نمی‌توانید دلیل این خوشبختی را کشف کنید.
در این رابطه ظاهرا همه چیز عادی است و هیچ اتفاق خارق‌العاده‌ای که باعث خوشبختی‌شان شود، نمی‌افتد. پس چرا این افراد می‌توانند حتی بیش از شروع رابطه، عاشق همدیگر باشند و خیلی‌های دیگر خیلی زود به نقطه پایان می‌رسند؟
اگر شما در آستانه ازدواج باشید یا تازه به این وادی وارد شده باشید، ‌قطعا لحظات زیادی از روزتان را با چنین سوال‌ها می‌گذرانید؛ سوال‌هایی که هر چه آن‌ها را زیر و رو می‌کنید، پاسخ‌شان را پیدا نمی‌کنید. در این مقاله مهم‌ترین رازهای آرامش بی‌پایان زوج‌های خوشبخت را برای‌تان فاش می‌کنیم.

1| قدردان باشید.

شاید فکر کنید کار ساده‌ای است؛ آنقدر ساده که دلیلی ندارد همیشه انجامش دهید اما اگر به‌دنبال یک ازدواج همیشه شاداب و پایدار می‌گردید، نه تنها باید از شریکتان به خاطر همه کار‌هایی که برای شما و زندگی‌تان انجام داده سپاسگزار باشید بلکه باید این قدردانی را در هر لحظه و هر روز به زبان بیاورید.
گفتن این‌که از او سپاسگزارید و معنای تلاش‌هایش را می‌دانید، فقط باعث خوشحالی او نمی‌شود بلکه به شما کمک می‌کند تا نسبت به ارتباط‌تان هم حس خوشبختی و اطمینان داشته باشید و نگذارید که به مرور چنین حسی در شما کمرنگ شود زیرا مطالعات اثبات کرده زوج‌هایی که هر روز در مقابل همسرشان ابراز قدردانی می‌کنند، احساس رضایت بیشتری از زندگی مشترک‌شان داشته و تمایل بیشتری نیز به فداکاری و جبران زحمات همسرشان پیدا می‌کنند.

پس شما هم دست به کار شوید و با تشکر کردن از همسرتان به خاطر همه کار‌هایش، کمی حس مثبت به ارتباط‌تان تزریق کنید. لازم نیست اتفاق خاصی بیفتد. شما می‌توانید برای کارهای روزمره‌ای مثل غذا درست کردن، منتظر شما ماندن در محل قرارتان، دعوت کردن دوستان‌تان یا هر اتفاق دیگری از او تشکر کنید و هیچ کدام این اتفاقات را ساده نبینید و تاثیر همه این اتفاقات را پس از ۶ ماه روی رابطه‌تان مشاهده کنید.

زوج خوشبخت

2| چگونه تغییرات را در همسرتان کشف کنید.

فکر نکنید امروز که در خانه را باز می‌کنید، همان آدم دیروز را می‌بینید. قطعا همیشه چیز تازه‌ای وجود دارد. از یک لباس و یک رنگ تازه بگیرید ‌تا تفاوت‌های کوچک‌تر ظاهری… شما حق ندارید هیچ کدام‌شان را نادیده بگیرید و تلاشی که همسرتان برای متفاوت جلوه کردن به خرج داده را متوجه نشوید و به خاطرش به او تبریک نگویید. چنین هیجان‌هایی برای یک زندگی مشترک موفق حیاتی هستند، ‌پس آن‌ها را پیش پا افتاده و ساده نبینید.

مشکل اینجاست که در بسیاری مواقع ما به‌وجود یکدیگر و حتی ویژگی‌های ظاهری‌مان عادت می‌کنیم و تلاشی برای کشف تازه انجام نمی‌دهیم اما چه یک سال از ازدواج‌تان گذشته باشد و چه ۱۰ سال، برای تزریق هر روزه هیجان به زندگی‌تان هم باید خودتان متفاوت‌تر از دیروز به‌نظر برسید و هم این تغییر را در همسرتان کشف کنید. اجازه بدهید که هر روز برای یکدیگر یک آدم جدید باشید و به این بهانه، هر روز زندگی مشترک‌تان را از نو شروع کنید.

3| خبر‌های خوب را برجسته‌تر کنید.

این دنیا پر است از اتفاقات دشوار و خبر‌های منفی. اگر کمی درنگ کنید نه تنها درگیر این خبر‌ها می‌شوید بلکه راه ورودشان به زندگی خودتان را هم باز می‌کنید. این اتفاق می‌تواند زندگی شما را کسالت‌بار کند و نه تنها از شما یک فرد منفی‌گرا بسازد بلکه باعث شود که همسرتان هم شما را به چشم فردی ببیند که توان دیدن اتفاق خوب را ندارد و همیشه می‌تواند موضوعی برای افسوس خوردن و گله کردن پیدا کند. خب… حتما خودتان هم می‌دانید که چنین تصوری در مورد شما می‌تواند چه آسیبی به زندگی مشترک‌تان بزند.

پس اگر اثری از چنین فردی درون شماست، بهتر است رویه‌تان را تغییر دهید. اتفاقات خوب را بزرگ جلوه دهید و به بهانه‌های کوچک دلیلی برای جشن گرفتن و خندیدن پیدا کنید. وقتی بعد از یک روز کاری شما و همسرتان یکدیگر را می‌بینید، اول از اتفاقات خوب روزتان برای هم صحبت کنید و اگر هم اتفاق بدی افتاده، چند ساعت بعد و در شرایطی که آرامش خانه شما بیشتر شد، آن را به آرامی به همسرتان اطلاع دهید و به‌دنبال راه‌حلی برایش بگردید. یادتان نرود که برای شاد بودن نیازی به یک اتفاق خارق‌‌‌‌العاده وجود ندارد بلکه شما می‌توانید از ساده‌ترین خاطرات‌تان بهانه‌ای برای شادترین لحظات بسازید.

4| بهترین را در نگاه همسرتان ببینید.

نه این‌که استقلال و علائق شخصی‌تان را از دست بدهید اما باید باور کنید که زوج‌های خوشبخت زوج‌هایی هستند که از نظر یکدیگر ایده‌آل به‌نظر می‌رسند. چه ویژگی‌هایی در شماست که همسرتان بیشتر از هر چیزی دوست‌شان دارد؟ اگر می‌خواهید زندگی ایده‌آلی بسازید، بهتر است آن ویژگی‌ها را برجسته کنید. مهم نیست که شما چقدر شبیه یکدیگر هستید، اصلا شباهت نمی‌تواند ملاکی برای خوشبختی باشد بلکه شما باید تمام توان‌تان را برای بهترین بودن در نظر همسرتان خرج کنید.

شاید لازم باشد برخی ویژگی‌های‌تان را کمرنگ کنید، شاید هم لازم باشد که برخی ریزه‌کاری‌ها را به زندگی و رفتارهای‌تان بیاورید. نگران نباشید، کار سختی نیست. فقط کافی است به‌خودتان زمان بدهید تا هم علائق و خواسته‌های او را بهتر بشناسید و هم به مرور و در مسیر این زندگی هر دوی شما به فردی که دوست دارید در دیگری ببینید تبدیل شوید. این یکی از خصلت‌های مهم زندگی مشترک است و اگر به هر بهانه‌ای مانعش شوید، خوشبختی خودتان را تهدید کرده‌اید.

5| با هم خوش بگذرانید.

بازیگوشی سن و سال نمی‌شناسد. شما می‌توانید با وارد کردن اتفاق‌هایی به زندگی‌تان، کمی بیشتر از این روزهای پرمشغله لذت ببرید. کار، پرداخت قبض‌ها، نظافت، خستگی، خواب و بسیاری چیز‌های دیگر می‌تواند بازی و بازیگوشی را در ارتباط شما محو کند. شوخی‌ها و سورپرایز‌های شیطنت‌آمیز، صدا کردن یکدیگر با نام‌های دلنشینی که فقط خودتان از وجودشان خبر دارید. نگذارد که در خستگی‌های روزانه تحلیل بروید. ممکن است فکر کنید زندگی مشترک و مشکلاتش خیلی جدی‌تر از این بچه بازی‌هاست اما بخواهید یا نخواهید، باید باور کنید که به همین شوخی‌های بچگانه هم احتیاج دارید.

انجام بازی‌های هیجان انگیز ۲نفره و تخلیه کردن انرژی به شکلی کودکانه و بسیاری کارهای هیجان انگیز دیگر می‌تواند طراوت زندگی شما را بیشتر کند

6| مراقب خودتان باشید.

نه! این خود خواهی نیست بلکه یکی از عاشقانه‌ترین راه‌هایی است که می‌توانید از طریق آن به همسرتان احساس امنیت بدهید؛ این‌که شما مراقب سلامت‌تان باشید و با از دست دادنش فشار روانی بیشتری به همسرتان وارد نکنید، اتفاقی لازم برای ساختن یک زندگی عاشقانه است. از طرف دیگر، وقتی شما در کمال سلامت قرار داشته باشید، توان بیشتری برای حفاظت از همسرتان خواهید داشت و برای ساختن یک زندگی شاد و عاشقانه، ‌انرژی بیشتری در شما خواهد بود.

البته این مراقبت‌ها نباید تنها به سلامت شما محدود شود، مراقب زیبایی‌، پوشش، خلق و خو و حال و حوصله‌تان و حتی شرایط کاری و اجتماعی‌تان باشید.
نگذارید وقت و انرژی او برای فکر کردن به شرایط شما و نگران این موضوع بودن هدر برود. با این کار می‌توانید میزان زیادی از استرس‌هایی که در زندگی زوج‌های دیگر اتفاق می‌افتد را از بین ببرید و با استفاده از این آرامش خارق‌العاده، خوشبخت‌تر باشید و دوام عشق‌تان را هم تضمین کنید.

با تشکر از: matilda.ir

برای بهبود رابطه عاطفی تان، این محصول رو پیشنهاد می کنم:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *