به شما کمک می کنیم قلب و ذهنتان را برای رسیدن به اهدافتان هماهنگ کنید.

هماهنگ بودن انرژی های درونی و انگیزه برای تغییر مهم ترین عوامل موفقیت شما در رسیدن به اهداف کاری و یا غیرکاریتان هستند. در دوره های مربیگری کسب و کار در کنار شما هستیم تا بهتر و در کوتاه ترین زمان ممکن به این هماهنگی و انگیزه های واقعی دست پیدا کنید. در کنار آنها به نقاط قوت و توانایی های بالقوه خود آگاه می شوید.

چرا بیش از حد کار می کنیم؟

چه کسی بیشتر از همه کار می‌کند؟ میشود گفت کسانی که احساس می کنند مجبور هستند بیشتر کار کنند و بیشتر نتیجه و دستاورد داشته باشند! این فرد به ندرت سراغ استراحت کردن می رود و تمام وقت دنبال راه هایی برای افزایش میزان عملکردش است. فردی که شاید یک مدیر اجرایی است یا والد فرزندی که لازم است تمام روز و هفته و سال را صرف توجه به کار/فرزندش کند.
فردی که همیشه حس می کند کاری برای انجام دادن دارد و اگر کاری نکند تنبل می شود و هیچ دستاوردی نخواهد داشت. وقتی کاری برای انجام دادن ندارد (لحظه های بسیار کوتاه) احساس پوچ بودن می کند چون ارزش خودش را به کاری که می تواند انجام بدهد گره زده است و نداشتن نتیجه برای او یعنی بی ارزش بودن.
شاید بپرسید پر تلاش بودن، پر کار بودن چه اشکالی دارد؟
بیشتر بخوانید

کوچینگ، زندگی کارآفرینی و کسب و کارتان را غنی می کند.

در کل دنیا، خانم‌ها به صورت تقریبی بیش از 8 میلیون کسب و کار غیر کشاورزی دارند و تعداد خانم‌های کارآفرین به سرعت زیادی در حال رشد است.
با وجود این، متاسفانه درآمد این شرکت‌ها تنها 4 درصد کل همه کسب و کارهای موجود است ولی این موضوع راه حل دارد. یکی از این راه حل ها کوچینگ است..

حالا سوال این است که کوچینگ چگونه می‌تواند به شما کمک کند تا به موفقیتی که می‌خواهید برسید؟
ما خانم‌ها رویکرد متفاوتی نسبت به کسب و کارمان داریم و چالش‌هایی که به سمت مان می‌آید را به شیوه ای متفاوت از مردان مدیریت می‌کنیم. پس بهتر است به روشی متفاوت هم این چالش‌ها را حل کنیم.

بیایید با هم چهار راه حلی را که توسط کوچینگ هم بر زندگی و هم کسب و کارتان تمرکز می‌کند و می‌تواند به آن‌ها در تعریف، بازتعریف و دستیابی به اهداف کسب و کارشان یاری برساند.

بیشتر بخوانید

قدرت 10 نوع هوش در دنیای کسب و کار (بخش دوم)

در بخش اول مقاله درباره انواع هوش گاردنر و نشانه های آن برایتان نوشتم.

اگر یادتان باشد تقسیم بندی گاردنر از انواع هوش عبارت بود از: هوش موسیقیایی، زبانی، تصویری-فضایی، ریاضی-منطقی، میان فردی، درون فردی، بدنی-حرکتی، طبیعت گرا و یکی از انواع هوش جدیداً به این هشت تا اضافه شدند که هوش معنوی نامیده می‌شود. با توجه به تغییرات سریع صنایع و مشاغل مختلف، کارکنان و کارفرمایان همیشه در جستجوی راه هایی هستند تا خودشان را بهبود ببخشند و هوشمندانه تر کار کنند. تفاوت بین موفقیت و شکست در محل کار به عوامل مختلفی بستگی دارد و یکی از آن‌ها استفاده از هوش‌های هشت گانه ای است که گاردنر آن‌ها را توضیح داده است.

در این بخش از مقاله می‌خواهم ببینید که چگونه ترکیب این هوش‌ها می‌تواند شما را در کسب و کارتان به موفقیت نزدیک‌تر کند.

بیشتر بخوانید

کوچینگ چگونه زندگی کارآفرینی و کسب و کارتان را تغییر می دهد؟

در کل دنیا، خانم‌ها به صورت تقریبی بیش از 8 میلیون کسب و کار غیر کشاورزی دارند و تعداد خانم‌های کارآفرین به سرعت زیادی در حال رشد است.
با وجود این، متاسفانه درآمد این شرکت‌ها تنها 4 درصد کل همه کسب و کارهای موجود است ولی این موضوع راه حل دارد. یکی از این بهترین و سازنده ترین راه حل ها کوچینگ است.
حالا سوال این است که کوچینگ چگونه می‌تواند به شما کمک کند تا به موفقیتی که می‌خواهید برسید؟
ما خانم‌ها رویکرد متفاوتی نسبت به کسب و کارمان داریم و چالش‌هایی که در کسب و کارمان به سمتمان می‌آید را به شیوه ای متفاوت از مردان مدیریت می‌کنیم. پس بهتر است به روشی متفاوت هم این چالش‌ها را حل کنیم.
بیایید با هم 5 راه حلی را که توسط کوچینگ هم بر زندگی و هم کسب و کارتان تمرکز می‌کند و می‌تواند به آن‌ها در تعریف، بازتعریف و دستیابی به اهداف کسب و کارشان یاری برساند را بررسی کنیم.
بیشتر بخوانید

قدرت 10 نوع هوش در دنیای کسب و کار (بخش اول)

هوش مفهومی است که اکثر ما از کودکی با آن سروکار داشته ایم و همواره شنیده ایم که پدر و مادر یا اطرافیانمان برای خود ما یا به افرادی دیگر از فامیل کلمه باهوش را به کار برده اند.هوش در قدیم بیشتر شامل هوش ریاضی می‌شد و کسی که می‌توانست در ریاضی و محاسبات خیلی قوی ظاهر شود را به عنوان یک فرد باهوش می‌شناختند و از آنجایی که پسران در مقایسه با دختر ها در زمانهای قدیم امکان بیشتری برای انتخاب رشته های ریاضی و زیرمجموعه های آن داشتند از همین رو بعضی‌ها اعتقاد داشتند پسرها باهوش تر از دختران هستند. اما آیا آن چه که آنها از هوش به آن اشاره می‌کردند دقیقا آن چیزی است که در علم از آن به عنوان هوش نام می برند.

اینکه بتوانیم ببینیم خودمان کدام هوش را دارا هستیم و سپس چگونه می‌توانیم از آن هوش در کسب وکار خود استفاده کنیم بی شک نتایج فوق العاده ای برایمان به همراه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

9 راه برای علاقمندی به شغلی که دوست ندارید.

1. برآنچه دوست دارید تمرکز کنید.

خودتان را سرزنش می‌کنید که چرا داستان‌های افتخارآمیز زندگی تان تمام شده اند؟ این فکر و سرزنش کردن خودتان به جایی می‌رسد؟ از امروز این کار را متوقف کرده و با خودتان بگویید: من دوست دارم چه چیزهایی داشته باشم؟ چطور می توانم به این خواسته ها دست پیدا کنم؟ 

2. خودتان را در شغلتان توصیف کنید.

آیا شما در یک طرف رودخانه ای گیر افتاده اید و نمی‌دانید چگونه باید به طرف دیگر آن بروید؟ آیا در جنگل گم شده اید؟ آیا موانع بزرگی در مسیر شغلی شما وجود دارد؟ نگران نباشید!
برای رها شدن از این موانع، کافی است شروع به تصویرسازی برای یک تغییر در برابر موانع بکنید. تصور کنید که پلی ساخته اید که از رودخانه عبور می‌کنید یا مسیری را درجنگل یافته اید. خودتان را برای اینکار در فشار قرار ندهید هر زمان که آماده باشید تصویرها راحت تر در ذهنتان ساخته می‌شوند.

3. مهارت هایتان را توسعه دهید.

خودتان به خوبی می دانید که در چه دوره هایی شرکت کنید که بر رشد مهارت‌هایتان تمرکز داشته باشند و بتوانند به شما کمک کنند تا پایه‌ی محکمی برای کسب و کار یا شغل بعدی تان ایجاد کنید. مهمترین این مهارت ها، یادگیری نرم افزارهای مرتبط به شغل شماست و می‌توانید از شرکت در رویدادها و کارگاه‌ های مرتبط با حوزه کاری تان بهره مند شوید، آنچه می آموزید را در کارتان به کار بگیرید و به عنوان یک کار هیجان انگیز آن را تجربه کنید.

4. تمرکز بر رضایت نه اجرای فوق العاده.

از زمان به شکلی استفاده کنید که زندگی جدیدی برایتان ایجاد شود منظورمان این است از زمانی که در اختیارتان هست به بهترین شکل استفاده کنید تا بالاترین نتیجه از عملکردتان حاصل شود. مردم اغلب می‌گویند: من 10 ساعت در روز کار می‌کنم و خسته و ناامید می شوم چون نتیجه ی تلاشم در جیب فردی دیگری می رود و من همان اندازه ی همیشگی دریافت می کنم!
راه حل این است که خودتان دل را به دریا بزنید و از کارتان استعفا دهید و یا انتظار خروج از شغلتان را داشته باشید. این گونه شغل جدیدی به جای شغل فعلی تان برای شما ایجاد می‌شود. شاید شما پیش خود فکر می‌کنید که شرکت فعلی شما حداقل درآمد را برایتان فراهم میکند. اما باور کنید که با ورود به شغل جدید و رضایت بخش، بیش از اینکه فکرش را می‌کنید می‌توانید به دست بیاورید.

5. با تعارض هایتان روبرو شوید.

نداشتن صداقت؟ حریص بودن؟ دورنگی؟  اگر این ویژگی ها در زندگی شما یا در ذهنتان مثل آینه برگردانده شده اند تعجب نکنید. کسی در اطراف شما به نظر دروغگو است؟ خودتان به خودتان یا به دیگران دروغ می‌گویید؟ به شما تبریک می‌گویم. این خودآگاهی قدم خوبی برای اقدام‌های بعدی است. بعد از اینکه تعارض‌هایتان را حل کردید، ممکن است دریابید که محل کار شما تغییر کرده است و احتمال زیاد خودتان را در زندگی جدید و رضایت بخش تری می بینید.

6. با لباس محافظ وارد محل کارتان شوید.

لازم است یاد بگیریم که از خودمان در برابر آسیب ها و اتفاقاتی که در محل کارمان و در کل در زندگی مان رخ می دهد محافظت کنیم. اگر این سپر محافظ روانی پارچه ای نازک باشد یا شیشه ای ظریف یا فلزی مستحکم تاثیرات متفاوتی در زندگی فرد رخ خواهد داد. این که از چه جنس سپری استفاده می کنید کاملا به خودتان بستگی دارد اما مراقب باشید که به خوبی و با بهترین ابزارها از خودتان مراقبت کنید تا آسیب هایی که به هر شکلی و به طور طبیعی در زندگی مان وجود دارد کم  اثرتر باشد.

7. به خودتان یک هدیه بدهید.

روزانه زمانی برای شادی یا خوشگذرانی داشته باشید. می توانید یک کتاب بخوانید، با یک دوست صحبت کنید، غذای محبوبتان را بخورید. البته دور کارهای بد را خط بکشید. فقط به این فکر کنید که بهترین و سالمترین کاری که به شما انرژی می‌دهد چه کاری است. چه طور می توانید انرژی خوب و اثربخشی را وارد احوال روزانه تان کنید.

8. انگیزه بخشی خاصی برای خودتان دارید؟

اگر عامل انگیزه بخشی در زندگی تان ندارید می توانید یک دوست، یک کتاب و هرچیزی در وجودتان که با آن احساس شادی و افتخار می‌کنید را بیابید. درباره‌ی شغلتان نیز همین کار را بکنید. دنبال چیزی بگردید که به شما حس خوبی می‌دهد. منظره اتاقتان یا منظره بیرون، رایانه جدید، مکالمات دوستانه با همکارانتان و حتی پول و درآمدتان. باور کنید که حس تحسین و شادی موتوری است که چیزهای خوب تر را به زندگی تان جذب می‌کند.

9. به ندای درونتان توجه کنید.

در آرامش بیندیشید و به دنیای اطرافتان گوش دهید. اگر اهداف شما و تمایلاتتان از یک منطقه امن در درونتان نمی‌آیند احتمالاً خودتان را در میان انسان‌هایی خواهید دید که همیشه شما را ناامید می‌کنند. (اگر شما شغلتان را هم ترک کنید هرگز شغل دیگری را پیدا نخواهید کرد) و دوستان اشتباهی(فقط ترکشان کنید! به سفر بروید!) گاهی اوقات یک نصیحت‌گر یکسان دو ایده را در هفته یکسانی به شما ارائه می‌دهد. یک کوچ  حرفه ای در این موقعیت بسیار کمک کننده است. او به حس شهود شما اعتماد می‌کند و به آنچه که باید انجام بدهید باور دارد و به بهترین شکل یاری تان می‌دهد.

 

اگر برای آغاز تغییرات مثبت و ماندگار کوچی ندارید و می خواهید از مزایای وجود یک کوچ حرفه ای برای رشد زندگی، سلامت، رابطه و کسب وکارتان استفاده کنید، یک جلسه رایگان با کوچ های حرفه ای در مجموعه ی خودیاری را به شما پیشنهاد می کنیم. ما توانسته ایم، ایمان داریم شما هم می توانید.

برای استفاده از جلسه ی رایگان کوچینگ از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

سرویس‌های ویژه‌ی کوچینگ

 

گام های طلایی برای اجرای ایده های کسب و کار خانگی

بدون شک اینکه ایده های مطلوبمان اجرایی شود حس فوق العاده ای به ما دست میدهد. ایده های کسب و کار خانگی نیز از این موضوع مستثنی نیستند. البته منظور ما از ایده های کسب و کار خانگی آنهایی هستند که دقیقاً خودتان آن‌ها را می‌خواهید اجرایی کنید نه آن‌هایی که تبلیغات روزنامه ها و سایت‌ها از شما می‌خواهند. منظورم این است که چگونه ایده کسب و کار خانگی خود را از میان ایده های مختلف با موفقیت اجرا کنید بدون اینکه بخواهید از بقیه تقلید کنید. با من همراه باشید تا در این 6 مرحله به این هدف برسیم.

بیشتر بخوانید

راه اندازی یک کسب و کار

پشت صحنه‌ی راه اندازی یک کسب و کار

روزهایی که قصد راه اندازی یک کسب و کار یعنی خودیاری رو داشتم، به همون میزان هیجانی که داشتم، ترس هم داشتم. فکر می کردم از پسش برنمیام و نمی تونم اونجور که باید پیش برم… خوب البته یه میزانی از ترس برای شروع هر کسب و کاری طبیعی هست و میشه گفت لازمه!
مراجع خانمی داشتم که مساله شون رو اینطور عنوان کردن: می خوام یه کاری برای خودم داشته باشم اما… اما می ترسم کارم به نتیجه نرسه و نتونم ادامه بدم… کاملا مشخصه که مساله ابتدایی ایشون ترس از شکسته اما پشت ترس از شکست ترس های دیگه ای هم وجود داره که قصد دارم در پادکست شماره 21 یعنی همین فایلی که در حال گوش دادن هستید راجه به ترس صحبت کنم.

بیشتر بخوانید

10 توصیه‌ای که برای حفظ شغلتان نیاز دارید.

کاملا حق دارید که نگران از دست دادن شغلتان باشید، گفتن ندارد که اوضاع اقتصادی و شغلی موجود یک بحران است و ما در حال گذر از یک بحران اقتصادی اجتماعی هستیم، درست است که بالاخره این روزها هم می گذرد اما لازم است با تمام وجود فکری برای حفظ آنچه داریم کنیم و به راحتی آنچه در لحظه حالا در اختیار داریم را از دست ندهیم( روی صحبتم با افرادی ست که علاقه ای به کارآفرینی و ریسک را ندارند).
نمی دانم وضعیت تعدیل نیرو و اخراج در شرکت شما به چه صورتی است اما می توانم تصور کنم که اگر شرکت شما در شرایطی است که علیرقم میل صاحبان شرکت و سایر همکاران، مدیران به ناچار عذر بعضی از همکاران را خواهند خواست، چه اضطرابی را تحمل می کنید و احتمالا این روزها حسابی مراقب رفتارتان، لحن بیانتان یا ساعت رفت و آمدتان هستید… حق دارید و کار کاملا به جایی می کنید. در مقاله ی امروز در مورد این موضوع صحبت می کنیم که چطور می توانید شغلتان را حفظ کنید. امیدوارم بخوانید و از نکاتی که گفته می شود استفاده کنید تا شغلتان را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید

11 روش ساده برای شناخت یک کوچ کارآمد و حرفه ای

کوچینگ، طبق تعریف فدراسیون بین المللی کوچینگ، نوعی مشارکت مستمر و تسهیل گری جهت کمک به مراجعه کنندگان برای به فکر واداشتن آنها و زنده کردن خلاقیت درونشان است. در اثر این مشارکت است که در نهایت مراجعان می‌توانند به نتایج مطلوبی در زندگی شخصی و کاری خود دست پیدا کنند و همچنین در طی این فرایند، نقاط بالقوه‌ی وجودی شان را شناخته و می‌توانند انتظار بهبود در عملکرد کیفیت زندگی شان را داشته باشند.

بیشتر بخوانید