به شما کمک می کنیم قلب و ذهنتان را برای رسیدن به اهدافتان هماهنگ کنید.

هماهنگ بودن انرژی های درونی و انگیزه برای تغییر مهم ترین عوامل موفقیت شما در رسیدن به اهداف کاری و یا غیرکاریتان هستند. در دوره های مربیگری کسب و کار در کنار شما هستیم تا بهتر و در کوتاه ترین زمان ممکن به این هماهنگی و انگیزه های واقعی دست پیدا کنید. در کنار آنها به نقاط قوت و توانایی های بالقوه خود آگاه می شوید.

کوچ یا مربی همان کسی است بارها اسمش را در مسابقات فوتبال یا ورزش های حرفه ای دیگر شنیده اید.

به بازیکن های حرفه ای انگیزه می دهد. با نکاتی که طی مسابقه بیان می کند، سعی دارد برای بازیکن بهترین نتیجه را ایجاد کند. برد و باخت بازیکن ها، برد و باخت خودش است به همین علت از تمام ظریفتش، برای رشد آنها استفاده می کند.

تصورش را بکنید این مربی، به جای زمین فوتبال، در زندگی واقعی و اتفاقات روزانه شما حضور داشت. فوق العاده می شد نه؟
ادامه مطلب

همه ما به داشتن یک کوچ نیاز داریم. هر کسی دلایلی برای خود دارد و برای بهبود در بخشی از زندگی خود از فرصت طلایی کوچینگ استفاده می کند.

شما به چه دلیل نیاز به کوچ دارید؟

برای بهبود کار یا رابطه عاطفی تان؟ برای ایجاد درآمد بیشتر؟ شاید برای رسیدن به اهداف شخصی به کوچ نیاز داری ؟
ادامه مطلب

در گذشته شروع کسب و کار و کارآفرینی بیشتر شبیه یک بازی ریسک و شانس بوده که در بین جمعیت مردها در دامنه وسیعی طرفدار داشته است. ولی این فرهنگ پس از مدتی رنگی دیگر به خود می‌گیرد و خانم‌ها نیز وارد این دنیا می‌شوند.

این روزها خانم های زیادی اقدام به شروع کسب و کار خودشان می کنند. عده زیادی از این زنان پرتلاش به نتایج بسیار خوبی می رسند و تغییر بزرگی ایجاد میکنند.
ادامه مطلب

تصور کنید چقدر میتواند عالی باشد که کار پاره وقتی داشته باشید و از طریق آن در کنار شغل اصلی تان، درآمد داشته باشید و حتی ممکن است این کار پاره وقت بعد از مدتی به کار تمام وقت شما هم تبدیل شود. کسب و کار های خانگی یکی از انواع کارهای پاره وقت فوق العاده هستند. اما همه کسب و کارهای خانگی به اندازه کافی انعطاف پذیر نیستند که بتوانیم در کنار کار اصلی به آن‌ها بپردازیم. به همین دلیل در زیر ۹ ایده ای را که می‌توانید به سرعت و مقرون به صرفه شروع کنید را به شما معرفی می‌کنم.

ادامه مطلب

چه کسی بیشتر از همه کار می‌کند؟ میشود گفت کسانی که احساس می کنند مجبور هستند بیشتر کار کنند و بیشتر نتیجه و دستاورد داشته باشند! این فرد به ندرت سراغ استراحت کردن می رود و تمام وقت دنبال راه هایی برای افزایش میزان عملکردش است. فردی که شاید یک مدیر اجرایی است یا والد فرزندی که لازم است تمام روز و هفته و سال را صرف توجه به کار/فرزندش کند.
فردی که همیشه حس می کند کاری برای انجام دادن دارد و اگر کاری نکند تنبل می شود و هیچ دستاوردی نخواهد داشت. وقتی کاری برای انجام دادن ندارد (لحظه های بسیار کوتاه) احساس پوچ بودن می کند چون ارزش خودش را به کاری که می تواند انجام بدهد گره زده است و نداشتن نتیجه برای او یعنی بی ارزش بودن.
شاید بپرسید پر تلاش بودن، پر کار بودن چه اشکالی دارد؟
ادامه مطلب

در کل دنیا، خانم‌ها به صورت تقریبی بیش از ۸ میلیون کسب و کار غیر کشاورزی دارند و تعداد خانم‌های کارآفرین به سرعت زیادی در حال رشد است.
با وجود این، متاسفانه درآمد این شرکت‌ها تنها ۴ درصد کل همه کسب و کارهای موجود است ولی این موضوع راه حل دارد. یکی از این راه حل ها کوچینگ است..

حالا سوال این است که کوچینگ چگونه می‌تواند به شما کمک کند تا به موفقیتی که می‌خواهید برسید؟
ما خانم‌ها رویکرد متفاوتی نسبت به کسب و کارمان داریم و چالش‌هایی که به سمت مان می‌آید را به شیوه ای متفاوت از مردان مدیریت می‌کنیم. پس بهتر است به روشی متفاوت هم این چالش‌ها را حل کنیم.

بیایید با هم چهار راه حلی را که توسط کوچینگ هم بر زندگی و هم کسب و کارتان تمرکز می‌کند و می‌تواند به آن‌ها در تعریف، بازتعریف و دستیابی به اهداف کسب و کارشان یاری برساند.

ادامه مطلب

در بخش اول مقاله درباره انواع هوش گاردنر و نشانه های آن برایتان نوشتم.

اگر یادتان باشد تقسیم بندی گاردنر از انواع هوش عبارت بود از: هوش موسیقیایی، زبانی، تصویری-فضایی، ریاضی-منطقی، میان فردی، درون فردی، بدنی-حرکتی، طبیعت گرا و یکی از انواع هوش جدیداً به این هشت تا اضافه شدند که هوش معنوی نامیده می‌شود. با توجه به تغییرات سریع صنایع و مشاغل مختلف، کارکنان و کارفرمایان همیشه در جستجوی راه هایی هستند تا خودشان را بهبود ببخشند و هوشمندانه تر کار کنند. تفاوت بین موفقیت و شکست در محل کار به عوامل مختلفی بستگی دارد و یکی از آن‌ها استفاده از هوش‌های هشت گانه ای است که گاردنر آن‌ها را توضیح داده است.

در این بخش از مقاله می‌خواهم ببینید که چگونه ترکیب این هوش‌ها می‌تواند شما را در کسب و کارتان به موفقیت نزدیک‌تر کند.

ادامه مطلب

در کل دنیا، خانم‌ها به صورت تقریبی بیش از ۸ میلیون کسب و کار غیر کشاورزی دارند و تعداد خانم‌های کارآفرین به سرعت زیادی در حال رشد است.
با وجود این، متاسفانه درآمد این شرکت‌ها تنها ۴ درصد کل همه کسب و کارهای موجود است ولی این موضوع راه حل دارد. یکی از این بهترین و سازنده ترین راه حل ها کوچینگ است.
حالا سوال این است که کوچینگ چگونه می‌تواند به شما کمک کند تا به موفقیتی که می‌خواهید برسید؟
ما خانم‌ها رویکرد متفاوتی نسبت به کسب و کارمان داریم و چالش‌هایی که در کسب و کارمان به سمتمان می‌آید را به شیوه ای متفاوت از مردان مدیریت می‌کنیم. پس بهتر است به روشی متفاوت هم این چالش‌ها را حل کنیم.
بیایید با هم ۵ راه حلی را که توسط کوچینگ هم بر زندگی و هم کسب و کارتان تمرکز می‌کند و می‌تواند به آن‌ها در تعریف، بازتعریف و دستیابی به اهداف کسب و کارشان یاری برساند را بررسی کنیم.
ادامه مطلب

هوش مفهومی است که اکثر ما از کودکی با آن سروکار داشته ایم و همواره شنیده ایم که پدر و مادر یا اطرافیانمان برای خود ما یا به افرادی دیگر از فامیل کلمه باهوش را به کار برده اند.هوش در قدیم بیشتر شامل هوش ریاضی می‌شد و کسی که می‌توانست در ریاضی و محاسبات خیلی قوی ظاهر شود را به عنوان یک فرد باهوش می‌شناختند و از آنجایی که پسران در مقایسه با دختر ها در زمانهای قدیم امکان بیشتری برای انتخاب رشته های ریاضی و زیرمجموعه های آن داشتند از همین رو بعضی‌ها اعتقاد داشتند پسرها باهوش تر از دختران هستند. اما آیا آن چه که آنها از هوش به آن اشاره می‌کردند دقیقا آن چیزی است که در علم از آن به عنوان هوش نام می برند.

اینکه بتوانیم ببینیم خودمان کدام هوش را دارا هستیم و سپس چگونه می‌توانیم از آن هوش در کسب وکار خود استفاده کنیم بی شک نتایج فوق العاده ای برایمان به همراه خواهد داشت.

ادامه مطلب

۱٫ برآنچه دوست دارید تمرکز کنید.

خودتان را سرزنش می‌کنید که چرا داستان‌های افتخارآمیز زندگی تان تمام شده اند؟ این فکر و سرزنش کردن خودتان به جایی می‌رسد؟ از امروز این کار را متوقف کرده و با خودتان بگویید: من دوست دارم چه چیزهایی داشته باشم؟ چطور می توانم به این خواسته ها دست پیدا کنم؟ 

۲٫ خودتان را در شغلتان توصیف کنید.

آیا شما در یک طرف رودخانه ای گیر افتاده اید و نمی‌دانید چگونه باید به طرف دیگر آن بروید؟ آیا در جنگل گم شده اید؟ آیا موانع بزرگی در مسیر شغلی شما وجود دارد؟ نگران نباشید!
برای رها شدن از این موانع، کافی است شروع به تصویرسازی برای یک تغییر در برابر موانع بکنید. تصور کنید که پلی ساخته اید که از رودخانه عبور می‌کنید یا مسیری را درجنگل یافته اید. خودتان را برای اینکار در فشار قرار ندهید هر زمان که آماده باشید تصویرها راحت تر در ذهنتان ساخته می‌شوند.

۳٫ مهارت هایتان را توسعه دهید.

خودتان به خوبی می دانید که در چه دوره هایی شرکت کنید که بر رشد مهارت‌هایتان تمرکز داشته باشند و بتوانند به شما کمک کنند تا پایه‌ی محکمی برای کسب و کار یا شغل بعدی تان ایجاد کنید. مهمترین این مهارت ها، یادگیری نرم افزارهای مرتبط به شغل شماست و می‌توانید از شرکت در رویدادها و کارگاه‌ های مرتبط با حوزه کاری تان بهره مند شوید، آنچه می آموزید را در کارتان به کار بگیرید و به عنوان یک کار هیجان انگیز آن را تجربه کنید.

۴٫ تمرکز بر رضایت نه اجرای فوق العاده.

از زمان به شکلی استفاده کنید که زندگی جدیدی برایتان ایجاد شود منظورمان این است از زمانی که در اختیارتان هست به بهترین شکل استفاده کنید تا بالاترین نتیجه از عملکردتان حاصل شود. مردم اغلب می‌گویند: من ۱۰ ساعت در روز کار می‌کنم و خسته و ناامید می شوم چون نتیجه ی تلاشم در جیب فردی دیگری می رود و من همان اندازه ی همیشگی دریافت می کنم!
راه حل این است که خودتان دل را به دریا بزنید و از کارتان استعفا دهید و یا انتظار خروج از شغلتان را داشته باشید. این گونه شغل جدیدی به جای شغل فعلی تان برای شما ایجاد می‌شود. شاید شما پیش خود فکر می‌کنید که شرکت فعلی شما حداقل درآمد را برایتان فراهم میکند. اما باور کنید که با ورود به شغل جدید و رضایت بخش، بیش از اینکه فکرش را می‌کنید می‌توانید به دست بیاورید.

۵٫ با تعارض هایتان روبرو شوید.

نداشتن صداقت؟ حریص بودن؟ دورنگی؟  اگر این ویژگی ها در زندگی شما یا در ذهنتان مثل آینه برگردانده شده اند تعجب نکنید. کسی در اطراف شما به نظر دروغگو است؟ خودتان به خودتان یا به دیگران دروغ می‌گویید؟ به شما تبریک می‌گویم. این خودآگاهی قدم خوبی برای اقدام‌های بعدی است. بعد از اینکه تعارض‌هایتان را حل کردید، ممکن است دریابید که محل کار شما تغییر کرده است و احتمال زیاد خودتان را در زندگی جدید و رضایت بخش تری می بینید.

۶٫ با لباس محافظ وارد محل کارتان شوید.

لازم است یاد بگیریم که از خودمان در برابر آسیب ها و اتفاقاتی که در محل کارمان و در کل در زندگی مان رخ می دهد محافظت کنیم. اگر این سپر محافظ روانی پارچه ای نازک باشد یا شیشه ای ظریف یا فلزی مستحکم تاثیرات متفاوتی در زندگی فرد رخ خواهد داد. این که از چه جنس سپری استفاده می کنید کاملا به خودتان بستگی دارد اما مراقب باشید که به خوبی و با بهترین ابزارها از خودتان مراقبت کنید تا آسیب هایی که به هر شکلی و به طور طبیعی در زندگی مان وجود دارد کم  اثرتر باشد.

۷٫ به خودتان یک هدیه بدهید.

روزانه زمانی برای شادی یا خوشگذرانی داشته باشید. می توانید یک کتاب بخوانید، با یک دوست صحبت کنید، غذای محبوبتان را بخورید. البته دور کارهای بد را خط بکشید. فقط به این فکر کنید که بهترین و سالمترین کاری که به شما انرژی می‌دهد چه کاری است. چه طور می توانید انرژی خوب و اثربخشی را وارد احوال روزانه تان کنید.

۸٫ انگیزه بخشی خاصی برای خودتان دارید؟

اگر عامل انگیزه بخشی در زندگی تان ندارید می توانید یک دوست، یک کتاب و هرچیزی در وجودتان که با آن احساس شادی و افتخار می‌کنید را بیابید. درباره‌ی شغلتان نیز همین کار را بکنید. دنبال چیزی بگردید که به شما حس خوبی می‌دهد. منظره اتاقتان یا منظره بیرون، رایانه جدید، مکالمات دوستانه با همکارانتان و حتی پول و درآمدتان. باور کنید که حس تحسین و شادی موتوری است که چیزهای خوب تر را به زندگی تان جذب می‌کند.

۹٫ به ندای درونتان توجه کنید.

در آرامش بیندیشید و به دنیای اطرافتان گوش دهید. اگر اهداف شما و تمایلاتتان از یک منطقه امن در درونتان نمی‌آیند احتمالاً خودتان را در میان انسان‌هایی خواهید دید که همیشه شما را ناامید می‌کنند. (اگر شما شغلتان را هم ترک کنید هرگز شغل دیگری را پیدا نخواهید کرد) و دوستان اشتباهی(فقط ترکشان کنید! به سفر بروید!) گاهی اوقات یک نصیحت‌گر یکسان دو ایده را در هفته یکسانی به شما ارائه می‌دهد. یک کوچ  حرفه ای در این موقعیت بسیار کمک کننده است. او به حس شهود شما اعتماد می‌کند و به آنچه که باید انجام بدهید باور دارد و به بهترین شکل یاری تان می‌دهد.

 

اگر برای آغاز تغییرات مثبت و ماندگار کوچی ندارید و می خواهید از مزایای وجود یک کوچ حرفه ای برای رشد زندگی، سلامت، رابطه و کسب وکارتان استفاده کنید، یک جلسه رایگان با کوچ های حرفه ای در مجموعه ی خودیاری را به شما پیشنهاد می کنیم. ما توانسته ایم، ایمان داریم شما هم می توانید.

برای استفاده از جلسه ی رایگان کوچینگ از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

سرویس‌های ویژه‌ی کوچینگ